Bio3gen - generátor ozónu

 

Ozónovač Bio3gen je prístroj na výrobu ozónu, ktorý v mieste použitia dezinfikuje, sanituje priestor, vzduch a povrchy .

Sanitácia OZóNOM pôsobí proti baktériám, vírusom, mikrobiálnym cystám a spórom. Je ideálny pre odstranenie zápachu v chladničke, zápach po fajčení, pachy v kuchyni...
Dezinfekciu textilných povrchov, ako sú koberce, záclony, rovnako ako aj sedacie súpravy, kreslá a postele bez ich rozloženia a rozobratia.

Sanitácia OZóNOM umožňuje vydezinfikovať aj tie časti, ktoré sa nedajú vyčistiť ani tým najdôkladnejším upratovaním a umývaním

DEZINFEKCIA – súhrn opatreni zbavujucich vonkajšie prostredie choroboplodnych zárodkov

DEZINFICIENCIA – dezinfekčne prostriedky umrtvujúce mikroorganizmy

Môžete na počkanie a opakovane odstránovať nepríjemne pachy a zápachy. 

Odstraňuje pachy ako napríklad zápach po fajčení, pachy v kuchyni Odpudzuje hmyz ( ucholaky ,muchy, komáre blchy, šváby, termity kliešteploštice,mravce,pavúky,horsefiles, mole. Čo je dôležité bio3gen pachy ňeprekrýva ale odstraňuje !!

Efektívne eliminuje baktérie , huby, plesňe, alergeny Baktérie : E. coli, Streptococcus, Staphylococcus atď, ktoré spôsobuju infekciu a infekčné choroby . Mikrobiálne cysty: Giardia lamblia, ktoré môžu spôsobiť potenciálne závažné črevné problémy. Spóry, ktoré spôsobujú alergie a infekcií dýchacích ciest.

Bio3gen deaktivuje vírusy
 Takto môžete predchadzať ochoreniam Vás alebo vašich blízkych , zamestnancov a  tak predchádzať neželaným problémom.

Ideálny pomocník v boji proti parazitom.

 

Hlavné vlastnosti ozónu sú:

  • Veľká oxidačná schopnosť vďaka vysoko nestabilnej molekule. ·
  • Je schopný rozložiť biologicky nerozložiteľné komplexné organické zlúčeniny.
  • Má silný dezinfekčný účinok.
  • Môže byť použitý na dezinfekciu vody, pretože nezanecháva zápach alebo chuť.
  • Na rozdiel od iných dezinfekčnych prostriedkov (napr. chlór) nezanecháva zvyšky (rezidua).

 

MECHANIZMUS ÚČINKU ...

 

 

Ozón má vysokú oxidačnú schopnosť. Táto vlastnosť, v kombinácii s jeho veľkou molekulárnou nestálosťou, umožňuje ozónu rozbiť bunkové membrány, ktoré sú životným základom pre bakteriálne bunky ako : plesne, mikróby, vírusy, rôzne patogény, salmonela, roztoče, hmyz ako blchy, kliešte, vši a pod.

 

Potom, ako skončí jeho oxidačná akcia, sa kompletne premení na kyslík do 30 - 60 minút od použitia. As tým súvisí aj kompletná dekontaminácia a dezodorizácia prostredia. Svieži a ekologický, ozón je plyn s charakteristickou vôňou, ktorý vyniká pre svoje špeciálne sanitačné vlastnosti ovzdušia, vody, potravín a plôch.

Dnes už vieme, že jeho základňa vlastnosť pôsobenie proti baktériám, vírusom, mikrobiálnym cystám a spóram je ideálnou pre dezinfekciu textilných povrchov, ako sú koberce, záclony, rovnako ako aj sedacie súpravy, kreslá a postele bez ich rozloženia a rozobratia.

 

 


 

Share this